Log In

„MY AMI PLAY” – INNOWACYJNE ROZWIĄZANIE UŁATWIAJĄCE ŁĄCZNOŚĆ ZE ŚWIATEM NA POKŁADZIE AMI

Citroën Ami jest pierwszym modelem w gamie marki Citroën wyposażonym w „My Ami Play” – nowe rozwiązanie umożliwiające łączność ze światem, ułatwiające dostęp do wszystkich najważniejszych funkcji informacyjno-rozrywkowych i sprzyjające tym sposobem tworzeniu przyjaznej atmosfery w kabinie.

Zasada jest prosta: umieszczony na kierownicy przycisk „Citroën Switch” nawiązuje połączenie ze smartfonem poprzez Bluetooth i aktywuje aplikację My Citroën wraz z jej nową sekcją „My Ami Play”, w której zgrupowane są funkcje najczęściej wykorzystywane przez klienta. Dzięki temu może on łatwiej obsługiwać smartfon poprzez ekran dotykowy lub za pomocą poleceń głosowych.

Podczas jazdy samochodem klienci chcieliby mieć łatwy dostęp do nawigacji i swoich ulubionych aplikacji multimedialnych. My Ami Playjest ważną innowacją umożliwiającą w pełni bezpieczne korzystanie z tych funkcji. Citroën poszedł o krok dalej w tym kierunku – oferuje kierowcom dodatkowe urządzenie, które umożliwia słuchanie radia w audiostreamingu, stworzone z myślą potęgowania i uprzyjemniania doznań z jazdy” – mówi Gilles Scafarto, odpowiedzialny za strategię usług mobilnych Citroëna.

„CITROËN SWITCH”: POMYSŁOWE ROZWIĄZANIE UŁATWIAJĄCE DOSTĘP DO NAJWAŻNIEJSZYCH FUNKCJI

Wnętrze Ami zostało zoptymalizowane pod kątem uczynienia go jak najbardziej praktycznym dla kierowcy i pasażerów. Jednym z celów przy jego projektowaniu było wygospodarowanie miejsca na schowki o wymiarach dostosowanych do przedmiotów codziennego użytku, które nosimy przy sobie. Tak właśnie powstała konsola z uchwytem na smartfon, który staje się ekranem dotykowym Ami i dzięki któremu kierowca może korzystać ze swoich ulubionych aplikacji używanych podczas jady (nawigacja, muzyka itp.).

Aby poprawić wrażenia z jazdy, Citroën zaprojektował całkowicie nowe, dobrze widoczne i użyteczne akcesorium: „Citroën Switch”. Podobnie jak wszystkie inne funkcje w kabinie Ami, ten umieszczony na kierownicy przycisk jest intuicyjny i przykuwa uwagę swoim charakterystycznym pomarańczowym kolorem. Od teraz kierowca może pojedynczym naciśnięciem wywołać menu „My Ami Play” i związane z nim funkcje. Nie musi już odrywać wzroku od drogi ani podłączać żadnych przewodów, bo „Citroën Switch” łączy się automatycznie ze smartfonem poprzez Bluetooth, co zwiększa bezpieczeństwo jazdy.

Kierowca ma możliwość umieszczenia przycisku „Citroën Switch” na lewym lub prawym ramieniu kierownicy w najwygodniejszym dla niego położeniu, by korzystać z tego urządzenia. To ukłon w stronę leworęcznych, których czasem denerwują elementy sterowania tradycyjnie umieszczane po prawej stronie: dzięki „Citroën Switch” będą mogli teraz wybrać najdogodniejsze miejsce w zasięgu ich lewej dłoni.

To małe, okrągłe akcesorium, przetestowane i zatwierdzone przez wybraną grupę klientów, zostało uznane za „przydatną, bardzo prostą w użyciu i korzystną dla spokojnej i bezpiecznej jazdy innowację”. „Intuicyjny i ergonomiczny przycisk Home to prawdziwy atut wpływający na płynność prowadzenia samochodu”, umożliwia szybki i bezpieczny dostęp do szeregu funkcji, zarówno praktycznych, jak i służących uprzyjemnianiu podróży.

„MY AMI PLAY” – UNIKATOWE ROZWIĄZANIE DO BEZPROBLEMOWEGO I SPOKOJNEGO KORZYSTANIA Z NAWIGACJI, ŁĄCZNOŚCI ZE ŚWIATEM I SŁUCHANIA ULUBIONEJ MUZYKI

Po wciśnięciu przycisku „Citroën Switch” następuje połączenie poprzez Bluetooth z aplikacją „My Citroën”. Wyświetla ona na ekranie smartfona menu „My Ami Play”, które składa się z czterech pól, zawierających wcześniej wybrane przez kierowcę aplikacje, oraz radio zintegrowane z „My Ami Play”:

– W polu „Nav”kierowca może korzystać bezpośrednio na ekranie z poszczególnych funkcji dostępnych w wybranej przez niego aplikacji nawigacji, np. Waze, Google Maps czy Apple Plan. Koniec problemów z aktualizacją: odbywa się ona automatycznie za pośrednictwem smartfona.

– Funkcja „Call” umożliwia bezproblemowe nawiązywanie i odbieranie połączeń, między innymi dzięki dostępowi do listy ulubionych kontaktów i książki telefonicznej.

– W polu „Media”użytkownik może wybrać jedną z dostępnych aplikacji muzycznych, takich jak Deezer czy Apple Music, które uprzyjemnią mu jazdę Ami. Rozwiązanie to w połączeniu z przenośnym głośnikiem Bluetooth umieszczonym w specjalnej wnęce na desce rozdzielczej, zadowoli miłośników muzyki dzięki potężnemu, przestrzennemu dźwiękowi wypełniającemu w całości kabinę Ami.

– Dzięki funkcji „Radio”,zintegrowanej z aplikacją „My Ami Play”,przełączanie stacji radiowych jest teraz znacznie łatwiejsze.

Funkcje poleceń głosowych ze smartfona pozostają dostępne, aby ograniczyć do minimum liczbę czynności obsługowych.

Copyright Maison Vignaux @ Continental Productions
Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px