Log In

Muszyna w woj. małopolskim z 5 komunalnymi elektrykami

NFOŚiGW wesprze dotacją i pożyczką zakup 5 autobusów elektrycznych wraz z systemem ładowania dla miasta i gminy uzdrowiskowej Muszyna. Według przyjętego planu przedsięwzięcia nowe pojazdy mają zostać wprowadzone do ruchu już w kwietniu 2024 r.

Dofinansowanie przekazane z programu priorytetowego Zielony Transport Publiczny sięgnie w sumie ok. 9,2 mln zł (7,2 mln zł to dotacja, a 2 mln zł pożyczka).

W ramach projektu Gmina Muszyna planuje zakup 5 autobusów o napędzie elektrycznym,  w tym 3 mogących przewieźć 70 osób i 2 typu MINI z 22 miejscami dla pasażerów. Zakupione pojazdy będą niskopodłogowe i dostosowane do przewozu osób niepełnosprawnych. Ich planowany przebieg to łącznie ok. 115 tys. km/ rok.

W projekcie przewidziano również zakup i montaż na terenie miasta dwustanowiskowej ładowarki o mocy 120 kW. Równolegle zaplanowano budowę i poprowadzenie przyłącza sieci energetycznej do ładowarki, która będzie dostosowana do obydwu rodzajów autobusów. Ponadto co najmniej 5 kierowców przejdzie specjalistyczne szkolenie z nauką obsługi pojazdów.

Udostępnienie pięciu elektryków dla mieszkańców Muszyny zaprocentuje rezultatami środowiskowymi – będzie miało pozytywny wpływ na lokalną poprawę powietrza oraz zmniejszenie hałasu ulicznego a także redukcję emisji dwutlenku węgla do atmosfery. Przedsięwzięcie poprawi organizację i jakość przewozów komunalnych, w tym komfort podróżujących.

Umowę regulującą przekazanie środków podpisali 22 listopada br. w Muszynie wiceprezes zarządu NFOŚiGW Artur Michalski oraz burmistrz Miasta i Gminy Uzdrowiskowej Muszyna Jan Golba.

Tagged under

Nie znaleziono powiązanych artykułów.

Warsaw

Banner 468 x 60 px