Log In

Strategiczna współpraca PKO Banku Polskiego i PGNiG

PKO Bank Polski i PGNiG podpisały umowę o strategicznej współpracy w obszarze bankowości transakcyjnej. Dodatkowo, w efekcie wygranego przetargu, PKO Bank Polski obsłuży kompleksowo rachunki bankowe PGNiG Obrót Detaliczny (OD) m.in. w zakresie detalicznych płatności za gaz, a także nowej usługi oferowanej przez spółkę, czyli pakietowej sprzedaży energii elektrycznej. W ramach umowy PGNiG zyska także dostęp do szerokiego wachlarza produktów z zakresu bankowości transakcyjnej oferowanych przez PKO Bank Polski.

Zgodnie z umową PKO Bank Polski będzie obsługiwał wszystkie płatności kierowane do PGNiG OD w tym te pochodzące od klientów detalicznych. Oznacza to m.in. możliwość bezprowizyjnego regulowania rachunków przez odbiorców detalicznych w prawie 1200 oddziałach i ponad 800 agencjach PKO Banku Polskiego na terenie całego kraju.

– Nawiązanie współpracy miedzy największym polskim bankiem i liderem krajowego rynku gazu ziemnego, to znakomita informacja dla obydwu spółek i ich klientów. To także kolejny krok intensyfikujący współprace spółek skarbu państwa wpisujący się w Strategię na rzecz Odpowiedzialnego Rozwoju. Polska gospodarka potrzebuje kolejnych impulsów rozwojowych. Dzięki temu rośnie bowiem zamożność i komfort życia Polaków, a na tym korzystamy wszyscy – podkreślił Zbigniew Jagiełło, prezes PKO Banku Polskiego.

– Dwa duże polskie przedsiębiorstwa – liderzy w swoich branżach – rozpoczynają współpracę, która może stać się wzorcem dla rynku. PKO BP zaproponował nam najlepszą ofertę cenową i zaoferował najbardziej elastyczne warunki współpracy – powiedział Piotr Woźniak, prezes Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa SA.

– Z tej współpracy na początku skorzystają nasi klienci indywidualni, dla których zwiększa się sieć punktów przyjmujących opłaty za prąd i gaz dostarczane przez PGNiG – dodał Tadeusz Kuczborski, wiceprezes PGNiG Obrót Detaliczny.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px