Log In

Z KRANÓW POPŁYNIE ZIELONA WODA

15 grudnia br. GPEC przeprowadzi akcję barwienia wody w sieci miejskiej. To jeden z elementów przygotowań do sprawnego włączenia ogrzewania w chłodniejsze dni i ma na celu zlokalizowanie zużytych wymienników ciepłej wody. W budynkach, w których wymienniki są zużyte, może pojawić się woda zabarwiona na kolor zielony. Działanie ma zminimalizować straty ciepła, a więc i koszty ogrzewania oraz ciepłej wody, które ponoszą mieszkańcy.

Najbardziej skutecznym sposobem na wykrycie wszystkich nieszczelności wymienników służących do wytwarzania ciepłej wody jest jej zabarwienie. Jeśli jednak po odkręceniu kurka ciepła woda będzie miała zielony kolor, oznacza to nieszczelność wymiennika wynikającą z jego zużycia. Mieszkańcy, którzy zaobserwują w swoich kranach takie zjawisko, powinni powiadomić GPEC (Dział Obsługi Klienta, numerem telefonu 58 52 43 580). Pracownicy firmy zlokalizują usterkę, a sama naprawa nastąpi w ciągu kilku do kilkudziesięciu dni, w zależności od typu wymiennika.

Woda barwiona jest za pomocą URANINY, czyli barwnika spożywczego, który ma atest higieniczny, jest bezpieczny dla instalacji i zdrowia mieszkańców. W zabarwionej wodzie można się kąpać, ale nie należy jej używać do picia i gotowania. Do czasu wymiany urządzeń, do celów spożywczych powinno się używać zimnej wody lub wody butelkowanej. Barwnik jest nietrwały, więc jeśli zabrudzeniu ulegną tkaniny, wystarczy wypłukać je w czystej wodzie. Barwienie jest wykonywane za zgodą Państwowego Powiatowego Inspektora Sanitarnego w Gdańsku.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px