Log In

Magazyny energii na Amsterdam ArenaA

Nissan, Eaton – lider w dziedzinie zarządzania energią – oraz The Mobility House poinformowały o decyzji podpisania przełomowego, 10-letniego kontraktu z władzami Amsterdam ArenA – znanego na świecie obiektu widowiskowego i siedziby klubu piłki nożnej Ajax – dotyczącego zapewnienia rezerwowego zasilania energią elektryczną z wycofanych z eksploatacji akumulatorów do samochodów elektrycznych Nissan LEAF.

System xStorage Buildings sprawi, że na tym renomowanym stadionie mieszczącym 55 tys. widzów nigdy nie zabraknie światła. Odbywają się tam od lat liczne koncerty i imprezy sportowe najwyższej klasy.

Dzięki zmianie przeznaczenia akumulatorów eksploatowanych uprzednio w pojazdach elektrycznych system xStorage może pobierać energię z sieci, dając konsumentom większą kontrolę nad zużyciem energii oraz możliwość bardziej racjonalnego korzystania z niej.

System zaprojektowany dla stadionu Amsterdam ArenA wykorzystuje 280 zespołów akumulatorowych z Nissanów LEAF. Będzie to największy w Europie komercyjny system magazynowania energii w wycofanych z użytku akumulatorach samochodów elektrycznych. System dysponuje mocą czterech megawatów i pojemnością czterech megawatogodzin.

Poza zapewnieniem niezbędnego rezerwowego źródła energii na stadionie ArenA, system xStorage Buildings w razie potrzeby będzie mógł również zasilać najbliższą okolicę obiektu, zapobiegając nadmiernemu obciążeniu sieci elektroenergetycznej. Za obsługę systemu xStorage Buildings, zainstalowanego w Amsterdam ArenA, będzie odpowiadać firma technologiczna The Mobility House. Będzie ona realizować różne usługi stabilizujące lokalną sieć elektroenergetyczną, generując dodatkowy przychód dla Amsterdam ArenA.

Nissan i Eaton ogłosiły również, że rozpoczęły przyjmowanie zamówień na opracowany przez nie moduł magazynowania energii xStorage Home przeznaczony do budynków mieszkalnych. Początkowo system będzie oferowany w Wielkiej Brytanii, Norwegii i Niemczech, a za kilka miesięcy także na innych rynkach europejskich.

Nissan, Eaton and The Mobility House power up Amsterdam Arena

Nissan, Eaton and The Mobility House power up Amsterdam Arena

Paul Willcox, prezes Nissan Europe, powiedział: „Nissan jest znany z innowacyjności i jakości, zwłaszcza w zakresie pojazdów elektrycznych, i z dumą informujemy, że zamierzamy wykorzystać naszą wiedzę i doświadczenie w tej dziedzinie do przeobrażenia systemów zarządzania energią w obiektach użytkowych.

Jest to pierwsze tego typu rozwiązanie na świecie i ma ono potencjał zrewolucjonizowania branży energetycznej. Od czasu poinformowania przez nas w maju o systemie xStorage odnotowujemy ogromne zainteresowanie ze strony zarówno konsumentów, jak i firm. Cieszymy się, że to właśnie Amsterdam ArenA będzie naszym pierwszym partnerem komercyjnym.

System xStorage Buildings zapewni niezbędne do funkcjonowania stadionu ArenA zasilanie rezerwowe, a jednocześnie pomoże stabilizować krajową sieć elektroenergetyczną w Holandii w okresach wysokiego zapotrzebowania na energię. Jest to pierwsze z wielu ekscytujących rozwiązań, które Nissan będzie wprowadzać na tym szybko rozwijającym się rynku.”

Henk Markerink, dyrektor generalny Amsterdam ArenA, powiedział: „Mówimy o znacznym postępie w zakresie zrównoważonego zarządzania energią. Wkrótce będziemy mogli magazynować energię wytworzoną w panelach słonecznych i turbinach wiatrowych oraz udostępniać ją, gdy zajdzie taka potrzeba. To wielka innowacja — w przyszłości Amsterdam ArenA będzie pierwszym stadionem na świecie całkowicie obywającym się bez energii z paliw kopalnych”.

Frank Campbell, prezes Eaton EMEA, Electrical and Corporate, powiedział: „Jesteśmy zafascynowani tym, jak Amsterdam ArenA, Eaton, Nissan i The Mobility House przecierają szlak, wdrażając systemy magazynowania energii w środowisku o wysokim zapotrzebowaniu na nią i sprawiają, że stadiony oraz ich otoczenie stają się bardziej efektywne energetycznie”.

System xStorage Buildings, który zostanie zainstalowany na Amsterdam ArenA, jest jednym z przykładów rozwiązań dostępnych w ramach naszej szerokiej oferty systemów magazynowania energii, które umożliwiają wszystkim uczestnikom łańcucha energetycznego — od końcowych odbiorców poprzez firmy i operatorów sieci — korzystanie z bezpiecznego, niezawodnego i przyjaznego dla środowiska magazynowania energii. Kolejny przykład to xStorage Home, nasz moduł magazynowania energii do zastosowań w budynkach mieszkalnych, na który już przyjmujemy zamówienia. System ten pomaga konsumentom w kontrolowaniu sposobu i harmonogramu zużycia energii w domu oraz umożliwia współpracę z krajową siecią elektroenergetyczną w celu poprawy jej stabilności. To kolejny dowód kompleksowości naszej oferty w zakresie magazynowania energii” — dodał Campbell.

Thomas Raffeiner, dyrektor generalny i założyciel The Mobility House, powiedział:Dzięki naszej technologii możemy zarabiać na akumulatorach, sprawiając jednocześnie, że Amsterdam ArenA jest obiektem bardziej efektywnym, przyjaznym dla środowiska i niezawodnym”.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px