Log In

Minister energii weźmie udział w dyskusjach FE

Udział w obradach XXVII Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdroju potwierdził Krzysztof Tchórzewski, minister energii.

Podczas ubiegłorocznego Forum Ekonomicznego podczas panelu „Megaprojekty, czyli krótka i długa perspektywa planowania w energetyce” Tchórzewski ostrzegał:

– Jeżeli nie dostarczymy energii sami, będziemy ją importować. Przekonywał, że rynek zbytu na energię zwiększy się dzięki rozwojowi elektromobliności promowanej przez rząd RP. – To także megainwestycja, w której muszą uczestniczyć wszyscy – mówił minister.

 Krzysztof Tchórzewski jest absolwentem Politechniki Warszawskiej. Skończył kierunek zabezpieczenia elektroenergetyczne na Wydziale Elektrycznym. Od 1980 roku uczestniczył w ruchu NSZZ „Solidarność”. W 1990 roku został powołany na Wojewodę Siedleckiego. Jako Poseł na Sejm RP w latach 1991-93 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Sejmowej Komisji Handlu i Usług oraz przewodniczącego Podkomisji Transportu, a w kadencji III, V, VI i VII te same funkcje w Sejmowej Komisji Infrastruktury.

W latach 1997-2001 był sekretarzem stanu w Ministerstwie Transportu i Gospodarki Morskiej, a w 2007 roku – sekretarza stanu w Ministerstwie Gospodarki. Ministrem energii jest od grudnia 2015 roku.

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px