Log In

Marszałek Kuchciński: życzę wszystkim Państwu, abyście przeżyli Święta w duchu zadumy i pokoju

Kolęda „Wśród nocnej ciszy” w wykonaniu zespołu „Mazowsze” rozpoczęła tegoroczne spotkanie opłatkowe w Sejmie, w którym wzięli udział parlamentarzyści, duchowni i pracownicy Kancelarii Sejmu.

 – Czas Świąt Bożego Narodzenia jest bardzo ważny dla Kościoła powszechnego, ale również dla nas i naszej Ojczyzny. Dlatego też chciałbym życzyć wszystkim Państwu, abyście przeżyli te Święta w duchu zadumy i pokoju – powiedział marszałek Sejmu Marek Kuchciński podczas uroczystości. Marszałek życzył też wszystkim parlamentarzystom efektywnej pracy w Sejmie i Senacie. – Aby ten następny rok Państwa pracy owocował dobrą pracą parlamentarną i obywatelską – mówił Marek Kuchciński.

Metropolita Warszawski kardynał Kazimierz Nycz zwracając się do parlamentarzystów, przypomniał słowa papieża Świętego Jana Pawła II wypowiedziane podczas wizyty w Sejmie i Senacie – 11 czerwca 1999 r.: „Polityka może być piękna, powinna być piękna i jest to możliwe żeby taką była. Polityk powinien się troszczyć o człowieka, o jego godność, o rodzinę, o dobro wspólne i o dobro ojczyzny. Polityka to dobro wspólne”.

Marszałek Senatu Stanisław Karczewski złożył posłom, senatorom, pracownikom Kancelarii Sejmu i Senatu oraz wszystkim Polakom życzenia dobrych i rodzinnych Świąt Bożego Narodzenia, pełnych zadumy i refleksji. – W przyszłym roku 2016 życzę Państwu, abyśmy poszukiwali więcej tego, co wspólne – dodał.

Uczestnicy spotkania złożyli sobie życzenia, dzieląc się opłatkiem przy śpiewie kolęd.

źródło: SEJM RP

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px