Log In

Priorytety Ministerstwa Środowiska

Dziś odbyła się konferencja prasowa prof. dr. hab. Jana Szyszko, ministra środowiska. Podczas spotkania minister przedstawił swoje plany, a także zaprezentował pozostałych członków kierownictwa.

Priorytety ministra w obszarze środowiska są zbieżne z programem Prawa i Sprawiedliwości w tym zakresie. Jednym z najważniejszych zadań stojących przed Ministerstwem Środowiska jest zrównoważony rozwój. „Trzeba ponownie postawić na rozwój gospodarczy z poszanowaniem ojczystej przyrody i polskiego krajobrazu. Budowa innowacyjnej gospodarki z zachowaniem zasobów przyrodniczych jest wymogiem nowoczesnej polityki” – powiedział minister Szyszko.

W trakcie konferencji minister podziękował także Polakom za zebranie 3 milionów podpisów w obronie polskich lasów i ziemi. W tym kontekście poinformował, że trwają prace legislacyjne, których celem jest ochrona ziemi leśnej przed niekontrolowaną wyprzedażą, tak aby nadal służyła ona polskiemu społeczeństwu.

Minister wskazał także na wagę edukacji ekologicznej. Zapowiedział ponadto, że kierowany przez niego urząd będzie dążył do tworzenia jasnego, przejrzystego prawa środowiskowego.

konfa_środowisko_2

O COP21

W trakcie konferencji minister Szyszko podsumował także wyniki 21. Konferencji Stron Ramowej Konwencji Narodów Zjednoczonych w sprawie zmian klimatu (COP21). Minister przypomniał, że Polska pojechała na szczyt jako kraj ogromnego dorobku w zakresie redukcji emisji dwutlenku węgla. Zawarte w Paryżu porozumienie okazało się sukcesem, a dzięki staraniom polskiej delegacji udało się do niego włączyć m.in. zapisy dotyczące pochłaniania CO2 przez lasy.

Materiały do pobrania:

COP21 – podsumowanie

Życiorysy ministrów

Program Prawa i Sprawiedliwości w obszarze środowiska

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px