Log In

PGNiG rozpoczęło sprzedaż gazu na platformie brokerskiej

Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo SA zrealizowało pierwszą transakcję na platformie brokerskiej Towarowej Giełdy Energii – InfoEngine. Kontrakt obejmował sprzedaż gazu ziemnego i był pierwszą transakcją zawartą na tej platformie.

InfoEngine to zorganizowana platforma obrotu gazem ziemnym, która oferuje swoim klientom zawieranie transakcji na rynku OTC (transakcje bilateralne).

Naszym celem jest dywersyfikacja kanałów sprzedaży gazu i większe zaangażowanie w transakcje na rynku OTC – mówi Piotr Woźniak, Prezes PGNiG SA. – Jestem przekonany, że dotychczasowa aktywność PGNiG na Towarowej Giełdzie Energii, a od dziś na platformie InfoEngine, będzie sprzyjać zwiększeniu płynności na rynku gazu w Polsce – dodał.

Platforma InfoEngine prowadzona jest przez Towarową Giełdę Energii. Pozwala na składanie ofert przez całą dobę, 365 dni w roku. Transakcje na rynku OTC prowadzonym przez InfoEngine zawierane są w oparciu o indywidualnie negocjowane przez partnerów handlowych umowy bilateralne  np. według standardu EFET.

Departament Komunikacji PGNiG SA

Tagged under

Warsaw

Banner 468 x 60 px